Do najważniejszych inwestycji w Biskupcu należą centrum edukacyjne, nowe osiedla oraz międzymiastowa ścieżka rowerowa. Miasto chce również pozyskać środki z projektu Cittaslow, aby wybudować centrum ekonomiczne i centrum szkoleń wodnych nad jeziorem. W ramach projektu odbędą też różnego rodzaju szkolenia dostępne dla mieszkańców.

W planach jest też remont dworca w Biskupcu. W zeszłym roku oddano do użytku Dział Rehabilitacji Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Zawodowego.

Powstało również Osiedle Nowoczesne, z wykorzystaniem najlepszych dostępnych technologii. W każdym budynku znajduje się winda i jest on przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Hala sportowo-widowiskowa
Przy ul. Chrobrego planowana jest nowa hala sportowo-widowiskowa. Na widowni będą miejsca dla 400 osób. Planowane są boiska do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego, halowej piłki nożnej, badmintona oraz ścianki wspinaczkowe. W hali będą organizowane koncerty. Hala będzie też dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Do końca 2021 roku grupa Egger planuje wybudowanie fabryki przetwórstwa drewna. Hale i magazyny będą miały powierzchnię 170 tys. mkw, a produkcja obejmie płyty wiórowe i melaminowe, gotowe płyty podłogowe oraz meble. Firma planuje zatrudnienie około 300 osób. Koszt inwestycji to aż 789 mln zł.

Realizowane projekty umożliwią nie tylko lepszy komfort życia mieszkańców na co dzień, ale przyniosą również nowe miejsca pracy.
(Fot. pxhere / CC0)